לאורח החיים שלי תמיד דאגתי. אך כשהחלו תופעות לא נעימות הקשורות בשרירי רצפת האגן הבנתי שעליי למצוא את הדרך לטפל בעצמי .זה הסיפור האינטימי שלי והמסע האישי שלי למציאת הפתרון.


מאת: מערכת VOOOMאחרי שתי לידות, ועם מודעות לא קטנה לאורח חיים בריא, מצאתי עצמי בשלב חדש בחיי. כל מאמץ שעשיתי בחדר הכושר, בעיקר בתרגילי הרמת המשקל, גרמו לתופעה של בריחת שתן. אט אט התופעה הלכה והתגברה. מצאתי עצמי בריצות מחפשת מקום להתפנות. כשהייתי משתעלת או צוחקת הרגשתי את בריחת השתן.

מאמנת הכושר שלי הייתה שותפה לחוויה, אמנם היא צעירה בשנים, אך בגדולתה למדה גם פיזיותרפיה. בהמלצתה הלכתי לבדיקה אצל הגניקולוגית שלי. עברתי בדיקה וגינאלית לבירור איכות תפקוד שרירי רצפת האגן והתוצאה הראתה החלשות משמעותית בשרירים אלו. הגניקולוגית שלי ניסתה להרגיע אותי והסבירה שאני לא היחידה שסובלת מהתופעה, שכמוני מעל 65% מהנשים סובלות מאותה תופעה ואף מתופעות חמורות מכך. ההסבר שלה לא הרגיע אותי והחלטתי שאם מדובר בשרירים – אוכל לטפל בזה בעצמי. אחרי הכל – שריר הוא שריר וכל שנותר הוא לאמן אותו ולחזק אותו מחדש.

אז חזרתי למאמנת הכושר המופלאה שלי. היא הקשיבה ל”תזה” שלי וחייכה. תקשיבי, היא אמרה. נכון – מדובר במערכת שרירים מורכבת אשר בהחלט ניתן לאמן אותה, אך מכון הכושר הוא לא המקום לזה. להיפך, היא הסבירה: באופן פרדוקסלי המאמץ הפיזי שאת עושה משפיע לרעה על שרירי רצפת האגן ולכן מהיום אקצץ לך בתכנית האימונים הקשורה להרמות משקל ואת מרבית התרגילים אצטרך להעביר לתרגילי ישיבה או שכיבה בהם המנח של הגוף אינו גורם ללחץ על שרירי רצפת האגן.את רצינית? אין חדר כושר ייעודי לשרירי רצפת האגן?

אין, היא ענתה. אז יצאתי לחפש בעצמי את הפתרון. במסע הלימוד למדתי המון. על שרירי רצפת האגן, על המורכבות שלהם. על הטיפולים הניתנים כיום, על ניתוחים, כדורים ועל טכנולוגיות שנועדו לחזק את מערכות השרירים. אך מעל לכל למדתי עד כמה אני לא לבד. כשהתחלתי לשתף את חברותיי גיליתי שמרביתן סובלות ברמה זו או אחרת מהחלשות שרירי רצפת האגן. הבנתי שההשלכות אינן רק על תופעות כמו בריחת שתן. שחלקן חוות בעיות אינטימיות לא פשוטות עם בעליהן עקב השינוי וההידרדרות בתפקוד השרירים. החלטתי לעשות מעשה. לנסות לפצח את הבעיה בעצמי. להקים לעצמי מכון כושר לשרירי רצפת האגן שלי. לחזק את השרירים ולחזור לחיות חיים נורמאליים בלי יקיצה משינה לפיפי ובלי לוותר על מכון הכושר והתרגילים שאני אוהבת.אגן בריא – היום זה האגן שלי.

לאחר שהתייעצתי עם הרופאה שלי, הגניקולוגית, פיזיותרפיסטית מומחית ברצפת אגן, הבנתי שהטיפולים שאזדקק להם מורכבים. ישנן תרופות לטיפול ואני עקרונית מתנגדת לשימוש מיותר בתרופות. ישנם ניתוחים ומבחינתי לניתוח את נכנסת בריאה ולא יודעת איך תצאי ממנו. ישנם טיפולים פיזיותרפיים לרצפת האגן אך הם מדובר בתקופת טיפול ארוכה ובהוצאה מצטברת לא קטנה. לשמחתי החלטתי לחקור את הפתרונות הטכנולוגיים לשימוש ביתי ומצאתי את מכשיר ה”אגן בריא”. מושב ייעודי שתפקידו אחד –לאמן ולחזק את שרירי רצפת האגן. מוצר קל ופשוט לתפעול. כל שנדרש ממני הוא לשבת עליו כעשר דקות ביום, מול מסך האייפד או הטלפון שלי, לשחק משחקים חמודים באמצעות הפעלת מערכת שרירית אחת – שרירי רצפת האגן.

המושב מפעיל אפליקציה אשר ניתן לשחק בה, להעלות דרגות, להקשות על השרירים ולאמן אותם יותר ויותר. וכל זה – מהבית. בלי לצאת ממנו. ללא טיפולים, כדורים או ניתוח חלילה. גם מחיר המכשיר, בהשוואה לטיפולים פיזיותרפיים חוזרים ונשנים -הגיוני. מה גם שבניגוד לכל הטיפולים, המכשיר הזה נמצא בביתי לתמיד. והרי שרירי רצפת האגן, כמו כל שריר, זקוקים לאימון כדי להישאר חזקים וחיוניים. כך שבחישוב כלכלי – ידי יצאה על העליונה וכך גם רצפת האגן שלי.

היום, חודשיים לאחר שרכשתי לעצמי את הטכנולוגיה – אני חייבת להודות. המצב שלי השתפר באופן וודאי. אני לא מתעוררת בלילות למתן שתן, נפרדתי מהפד המציק שילווה אותי לכל מקום. חזרתי לחדר הכושר, למאמנת הנפלאה שלי ולתרגילי הכוח שתמיד אהבתי.

רוצים לדעת עוד על הטכנולוגיה לאימון שרירי רצפת האגן? לחצו כאן

    למידע מלא אודות טכנולוגיית "אגן בריא" השאירי פרטים ונחזור אליך בהקדם:


    Share: