איגדנו עבורכם מקבץ שאלות ותשובות לקראת הצעד המשמעותי הבא שלכם, או פשוט: כל מה שרציתם לדעת על הסבה להוראה!


מאת: מערכת VOOOMלמה?
הסיבות האישיות בגללן בוחרים אנשים לעשות שינוי בקריירה ולעבור לתחום החינוך וההוראה בפרט הן שונות ומגוונות. חלק מהאנשים מחפשים עבודה עם יציבות תעסוקתית, ישנם לא מעט הורים שחוו את מערכת החינוך דרך הילדים וכעת מבקשים להצטרף אליה, לשפר ולקדם אותה, ועבור אחרים בחלום ישן ואהוב אותו הם מבקשים כעת להגשים ולממש את עצמם דרכו.

איפה?
המכללה האקדמית בית ברל מציעה מגוון רחב של אפשרויות לאקדמאים במסלולי הסבה להוראה או לימודים לתואר שני עם תעודת הוראה. המכללה ממוקמת בלב השרון בקמפוס פסטורלי.

תכניות הלימוד בתחום ההוראה הן עשירות, מעניינות ומאתגרות אשר ממוקדות בתכנים פדגוגיים ודידקטיים הרלוונטיים להכשרה להוראה. המכללה שמה דגש על התנסות מודרכת במסגרות הוראה שונות ומעניקה ליווי, תמיכה והדרכה אישית.

הלמידה בכיתות הלימוד חוויתית ומאפשרת שיטות חדשניות ומגוונות לרבות סדנאות, למידה מרחוק, ניתוח אירועים, שימוש באתר אינטרנט מלווה קורס ועוד.

מה אפשר ללמוד?
במסגרת לימודי תעודת ההוראה, ניתן למצוא תחומים רבים של התמחויות ביניהם: הגיל הרך, חינוך לבית ספר יסודי, חינוך מיוחד ועוד. המועמד יכול להחליט האם להרחיב במסגרת לימודי ההוראה את המקצוע אותו למד במסגרת לימודי התואר הראשון או לנצל את הלימודים וללמוד ולהתמקצע בתחום חדש לגמרי.

כך או כך מגוון החוגים שמציעה המכללה ללימודי תעודת הוראה הוא עצום: תחומים חדשים כמו לימודי הוראת מדעי המחשב עם התמחות בהגנת סייבר, וכן לימודי ליבה כמו אנגלית, מתמטיקה, מדעים (כימיה-ביולוגיה), פיסיקה, היסטוריה, ספרות ועוד ברמת 4 ו-5 יח”ל לבגרות.

גם אתם רוצים לעשות שינוי? >>

כמה זמן?
הלימודים להכשרת אקדמאים להוראה במכללה האקדמית בית ברל נמשכים בין שנה לשנתיים, ותלויים בניסיון המקצועי והאקדמי האישי של כל מועמד.

למי זה מתאים ומה עדיף?
הלימודים מתאימים לאקדמאים המעוניינים לעשות הסבת מקצוע להוראה, ובפניהם שתי אפשרויות: לימודי הכשרת אקדמאים לתעודת הוראה או לתואר שני שכולל תעודת הוראה M.Teach.

הלימודים בתכנית להכשרה להוראה מתאימים לאקדמאים המעוניינים לרכוש את מקצוע ההוראה או אקדמאים בעלי תעודת הוראה, המעוניינים להרחיב את מסלול הסמכתם או לשנות את תחומי הסמכתם.
תכנית הלימודים הינה אישית, מותאמת ומתחשבת בציוני התואר הקודם, בידע ובניסיון קודמים.

הלימודים לתואר שני הכולל תעודת הוראה M.Teach אורכים כשנתיים ומתאימים לאקדמאים בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים גבוה שרוצים ללמד בהמשך בבית הספר היסודי / על-יסודי. חשוב לציין כי תואר שני מקנה יתרון במערכת החינוך מבחינת שכר והן מבחינת התפקידים וההתקדמות בתוך המערכת.

מלגות והטבות
משרד החינוך מציע מענקים ומלגות נדיבות לאקדמאים בתכניות ה- M.Teach השונות. סה”כ המלגות והמענקים לסטודנטים בתכניות לתואר שני M.Teach יכול להגיע עד 28,000 ₪ * (מלגות משרד החינוך ומענקים של המכללה האקדמית בית ברל).

ומה לגבי אפשרויות התעסוקה?
ישנו ביקוש רב לבעלי תפקידים בתחום ההוראה בבתי ספר יסודיים, על-יסודיים ובגנים. כמו כן, ניתן למצוא תפקידי הדרכה, ניהול, ותפקידים אחרים בבתי הספר ובמסגרות חינוכיות אחרות.

העבודה במשרד החינוך היא עבודה עם יציבות תעסוקתית גבוהה המאפיינת את העבודה במגזר הציבורי, למול המגזר הפרטי. כמו כן, הביקוש הרב לאנשי חינוך הולך ועולה. מערכת החינוך זקוקה לאקדמאים איכותיים שישתלבו כמורים מומחים, במיוחד במקצועות הליבה.

איפה נמצאים בוגרי המכללה היום?

כ- 20% מכלל אנשי החינוך המובילים בישראל הינם בוגרים של המכללה האקדמית בית ברל. בוגרי המכללה משולבים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית וחלק ניכר מהם מאיישים תפקידי מפתח במערכת החינוך כמנהלים, מפתחי תכניות לימודים וקובעי מדיניות. בוגרי המכללה האקדמית בית ברל זוכים למוניטין מעולה בשוק העבודה ומקבלים עדיפות בהשמה במערכת החינוך על ידי מנהלי בתי ספר ומעסיקים.

הצטרפו לנבחרת המורים החדשים של המכללה האקדמית בית ברל. ההרשמה בעיצומה!

השאירו פרטים כאן ונציג של המכללה יחזור אליכם:

    Share: