הטיפול בתסמונת התעלה הקרפלית פשוט יחסית, אך חשוב לשים לב לתסמינים ולתפוס אותם בזמן לפני שנעשה נזק עצבי כרוני. התעלה הקרפלית מחברת בין כף היד לבין האצבעות ובתוכה עובר העצב המדיאני מהזרוע, אשר אחראי לתנועה בכף היד. בתסמונת התעלה הקרפלית נוצר לחץ על העצב המדיאני שגורם לדלקת באזור ולכאב בשורש כף היד ובאצבעות.

1. הסימפטומים של תסמונת התעלה הקרפלית (או – תסמונת מנהרת שורש כף היד) הינם: תחושת נימול בכף היד, כאבים באזור כף היד והזרוע, ובמקרים חמורים של היעדר טיפול בזמן, אף חולשה תנועתית וקושי רב באחיזה של דברים בעלי משקל סביר.

2. התסמונת עלולה לגרום לנזק עצבי בלתי הפיך – אם אתם כבר חשים באחד מהסימפטומים של התסמונת, חשוב מאוד לאבחן אותה מוקדם ככל האפשר ולטפל בה בזמן. במידה ואינה מטופלת בזמן, עלול להיווצר נזק עצבי בלתי הפיך לעצב המדיאני, ובכך בעצם לפגוע בתנועת פרק כף היד לצמיתות. מלבד הכאב שבתנועה, ככל הנראה תפגענה יכולות תנועתיות שעד כה נעשו ללא כל קושי.

3. הזרת היא האצבע היחידה בכף היד שלא מושפעת מהתסמונת – העצב המדיאני מחבר בין שורש כף היד לבין כל האצבעות, כולן מלבד הזרת, המחוברת לעצב אחר (עצב הגומד – Ulnar Nerve), שגם מאפשר יצירה של מיקרו-תנועות בכף היד.

4. שכיחות תסמונת התעלה הקרפלית גבוהה יותר אצל נשים לעומת גברים.

5. גורמים נוספים לתסמונת הינם: הריון, פציעה באזור, ירידה בפעילות בלוטת התריס, ארטריטיס (דלקת פרקים שגרונית), השמנת יתר, תנועות חזרתיות וחשיפה לרעידות (למשל עבודות בנייה עם ציוד כבד), אי ספיקת כליות, עישון, אלכוהוליזם, פעילות אינטנסיבית בענפי ספורט שעלולים להביא לפתולוגיה – טניס, רכיבה על אופניים, וזריקות (כדור ברזל, דיסקוס, כידון). גם לגיל יש השפעה רבה על תסמונת התעלה הקרפלית והיא מופיעה פעמים רבות בגיל המעבר.

6. אחד התסמינים הכי חמורים של התסמונת הוא הפרעות בשינה. הכאב חד עד כדי כך שהוא עלול להעיר אדם משנתו. במצב כזה, הדרך הנקודתית הטובה ביותר להתמודד עם הפרעות בשינה כתוצאה מכאב בפרק היד היא שימוש במשכך כאבים וקביעת תור דחוף לרופא מומחה לבדיקת התפתחות היקף התסמונת וטיפולה בהקדם.

7. לטיפול בתסמינים קלים ניתן להשתמש בקומפרסים קרים, מנוחה לאזור (הפסקת עבודה זמנית אם צריך), ולטווח הארוך, פיזיותרפיה לחיזוק השרירים הסובבים את פרק כף היד כך שתנועות חזרתיות תייצרנה פחות לחץ על העצב המדיאני. במקרה של כאבים חזקים, יוצעו סד מנוחה, זריקת קורטיזון לשיכוך הכאבים וטיפול בדלקת, דיקור או שימוש בנוגדי דלקת שאינם סטרואידים (NSAIDS).

חשוב לציין כי הטיפולים הם נקודתיים ולעיתים לא יועילו לטווח הרחוק. בנוסף, טיפול במשככי כאבים עשוי לעזור, אך גם עלול לייצר תלות בתרופות, וזמן מה לאחר השימוש בנוגדי הדלקת, הכאבים ככל הנראה ישובו, במיוחד אם כחלק משגרת היום-יום ישנה חזרתיות תנועתית באזור כף היד. במקרים חמורים, עלול להתפתח צורך בניתוח להפחתת הלחץ על העצב המדיאני. הניתוח הוא אמנם תהליך קצר ולא מסוכן (הרדמה מקומית לרוב), אך מדובר בהליך יקר ופולשני.

8. הטיפול הכי משתלם, נוח ויעיל בתסמונת הוא באמצעות לייזר רך. מדובר בהליך טיפולי שאינו פולשני, אשר ניתן לבצע אותו במרפאות כאב ולאחרונה גם בבית, באמצעות מכשיר לייזר רך ביתי. הלייזר הרך, כאשר מטופל באזורים הייעודיים, גורם להפחתה בייצור של גורמים מתווכי דלקת שמביאים לירידה בלחץ על העצב המדיאני והקלה בסימפטומים של תסמונת התעלה הקרפלית. שימוש יומיומי במכשיר מייצר שגרת חיים רציפה ומינימום הפרעות בעבודה ובהרגלי החיים. נוסף על כל אלו, הטיפול הוא קצר ופשוט.

אתם יכולים לטפל בתסמונת התעלה הקרפלית מסלון הבית או מחדר השינה

קיימים טיפולים רבים לתסמונת התעלה הקרפלית, אך הם כרוכים בהמתנה לבדיקות שונות, תקופת הסתגלות של הגוף, השקעה של זמן וכסף ובתוך כל זאת – חוסר נוחות ופגיעה משמעותית באיכות החיים.

אחד הטיפולים היעילים ביותר בתסמונת התעלה הקרפלית הוא כאמור באמצעות מכשיר לייזר רך, בו נעשה שימוש גם במרפאות כאב מובילות בארץ בבתי החולים שיבא, הדסה ורמב”ם. לשמחת מטופלים רבים, המכשיר מוצע גם לטיפול ביתי, כך שהם יכולים לטפל בעצמם בנוחות של ביתם הפרטי, מהספה בסלון או מחדר השינה.  

מכשיר הבי-קיור לטיפול בלייזר רך מציע טיפול טבעי, לא פולשני וללא תופעות לוואי ידועות, בסביבה הביתית שלכם ובאמצעות טיפול קל, מהיר ובטוח האורך 6-8 דקות בסך-הכול, פעמיים ביום.

כיצד מכשיר הבי קיור מטפל בתסמונת התעלה הקרפלית?

הטיפול בבי-קיור לייזר מסייע בהאצת ההחלמה של תסמונת מנהרת שורש כף היד באמצעות טיפול בדלקות והפחתת ייצור החומרים מתווכי דלקת כגון נפיחות, היוצרת לחץ על העצב העובר דרך שורש כף היד. הפחתת הדלקת והנפיחות גורמת להקלת הלחץ מעל העצב ומאפשרת תהליך ריפוי מואץ של האזור הפגוע באמצעות מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף. הודות לכך, בי-קיור לייזר מאושר לשימוש על-ידי האיחוד האירופי CE0197 ומשרד הבריאות הישראלי ועומד בתקנים המחמירים ביותר בעולם כיום.

 

רוצים לטפל בכאבים ולהבריא מהם? אנו מציעים לכם את מכשיר הבי-קיור לתקופת ניסיון של חודשיים* – השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם >>

* בכפוף לתנאי השימוש וכרוך בתשלום של 550 ₪ וחודשיים ניסיון.

    הפתרון הטבעי והפשוט לכאב. עכשיו ב 15% מתנה! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

    בכפוף לתקנון

    Share: