בעולם בו תעשיית הקוסמטיקה והרפואה האסתטית מצאה פתרון כמעט לכל קמט וקמטוט, לחיטוב ומיצוק הגוף והעור, נשאר נושא אחד, שקשה להחביאו מן העין: שיער דק, דליל ונושר. כ50% מהנשים בישראל ובעולם המערבי סובלות מנשירה מוגברת ומדלילות שיער. אחוז קטן מהן יחווה התקרחות נשית. מהם הגורמים לשיער שלנו להיראות כך? מדוע המצב מחמיר? מה עלייך לדעת ומה ניתן לעשות? אספנו עבורך צרור מידע שחשוב שתדעי.

כמה שיערות ביום את מאבדת?

כחלק בלתי נפרד מהליך צמיחת השיער, אנו נאבד באופן טבעי בין 60 ל 300 שיערות ביום. במצב זה, שיער חדש צומח בקצב אחיד וממלא את מקום השיער שנשר כך שלא מורגשת או נצפית דלילות בשיער או התקרחות. במצבים בהם הנשירה מוגברת הרי שקצב צמיחת השיער אינו ממלא את החסר, השביל המרכזי מתרחב, השיער מתקצר ומתחילה להיראות דלילות שיער.
חשוב שתדעי שלדלילות ישנו פן נוסף והוא עובי השערה. כשהשיער שלך עבה ובריא, הקוטר הממוצע של שיערה הוא מעל 0.04 מ”מ והוא יכול לצמוח לאורך של עשרות סנטימטרים. שיער פלומתי לעומת זאת הינו דק יותר ויכול לצמוח לאורך מקסימלי של כ 1-2 ס”מ. כשהעובי כה קטן הרי שנראות השיער משתנה לרעה והקרקפת מבצבצת יותר ויותר מבין השערות שעל ראשך.

מהן הסיבות לנשירה מוגברת של שיער, לדלילות שיער?

מבנה השיער וסביבת המחיה בה היא צומחת רגישים לכל שינוי במצבנו הבריאותי, הפיזי והנפשי. לפיכך, הסיבות המשפיעות עובי השיער, על כמות השיער ועל נשירת השיער המוגברת רבות ומגוונות. לכן, חשוב מאד שאם גם את סובלת מדלילות, מנשירה מוגברת או מהתקרחות שתתייעצי עם רופא על מנת שיבחן את הממצאים וידע להתאים לך את הטיפול המדויק למצבך.
הנה מספר גורמים ידועים ומוכרים המשפיעים על דלילות השיער בקרב נשים:
• גנטיקה. הגנטיקה מוכרת כסיבה הראשונית והנפוצה ביותר הקשורה להתקרחות גנטית בקרב נשים וגברים גם יחד. ההקשרים הגנטיים יכולים להגיע מהצד הגברי או הנשי של עץ המשפחה.
• הריון ולידה. כ45% מהנשים יחוו נשירת שיער מוגברת לאחר הלידה. הסיבה לכך ברורה. שינויים הורמונאליים בשלב זה מאיצים נשירה.
• לחץ נפשי. השינויים הכימיים המתרחשים בגופנו בשל לחץ (סטרס) נמצאו כגורמים משפיעים ביותר על שיער ראשנו. על צמיחת השיער, על קצב הנשירה, על איכות השיער ועוד.
• אנמיה. אחד מתפקידיו של הדם בגופנו הוא להזין את זקיקי השיער. מחסור בתאי דם אדומים או בחלבון המוגלובין יוריד את קצב אספקת החמצן שורש השיער ובכך לנשירה מוגברת וצמיחה מועטת של שיער.
• תפקוד לקוי של בלוטת התריס. פעילות בלוטת תריס שאינה תקינה (תת פעילות או פעילות עודפת) עשויה להוביל בין היתר לנשירת שיער.
• תזונה. זקיקי שיער ראשנו זקוק להזנה של ויטמינים ומינראלים כמו כל חלק אחר בגופנו. לפיכך, תזונה שאינה נכונה, שאינה מאוזנת או דיאטות מחץ עלויות להוביל לנשירה מוגברת, לדלילות שיער ולהתקרחות.
• תרופות – ישנם תרופות רבות אשר חלק מתופעות הלוואי שלהם היא פגיעה באיכות השיער ובמקרים רבים אף גורמים לנשירה מוגברת.
• שחלות פוליציסטיות. לסובלות משחלות פוליציסטיות, עיתים יכולה להיווצר נשירת שיער מוגברת ופגיעה בשיער.
• תוספות שיער, צבע, החלקות וטיפולי שיער. שימוש ארוך טווח בתוספות שיער ופאות גורם לתלישה של השיער – לפעמים עם הזקיק עצמו. שכבת האפידרמיס של השיער רגישה לחומרים כימיים. טיפולים, החלקות וצביעת שיער לרוב מתבצעת בחומרים שהונדסו בתרכובות כימיות שפוגעות בשיער ובמערך ההגנה שלו. לרוב הנזק קל. לעיתים הנזק משמעותי יותר. ולאורך זמן ייתכן נזק קבוע ובלתי הפיך.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא button.png

  כל שעלייך לעשות הוא להשאיר את פרטייך ונציגת החברה תחזור אלייך לתאום תור לאבחון – ללא עלות. משך האבחון – כ45 דקות ובסופו תוכלי לראות, לדעת ולהבין בדיוק מהו מצב השיער שלך ואיך או אם ניתן לשפר את עוביו וכמותו בכ30% לפחות (באופן מצטבר) בתוך כמה חודשי שימוש במכשיר.

  באנושות כולה מרבית הגנים לצבע השיער דומים, אך למרות זאת אנו מכירים צבעים וגוונים שונים. שחור, כתום, בלונד, לבן וחום על גווניו. ההבדל ברובו נובע מפיגמנט אחד (צבען) – מלנין המתחלק לשתי משפחות.
  האחת – נקראת איומלנין (בגווני חום).
  השניה – פיומלונין (בגווני אדום).
  שילוב שונה ותדירות פיגמנט שונה יובילו לצבע השיער שאנו רואים על ראשנו ועל האנשים הסובבים אותנו.
  שיער שחור. מכיל הרבה מאד מלנין משתי הקבוצות יחד.
  שיער חום. מתאפיין ברמות גבוהות של איומלנין ורמות נמוכות של פיומלנין.
  שיער אדום או כתום. מתאפיין ברמות גבוהות של פיומלנין.
  שיער בלונדיני / זהוב. מתאפיין ברמות נמוכות של איומלנין ורמות נמוכות של פיומלנין.
  שיער לבן. מתאפיין במצבים בהם אין ייצור מלנין כלל. (לבקנים וזקנים)
  שיער שטני. שילוב רמות בינוניות של איומלנין ופיומלנין.

  צבע השיער שלך ומרכיביו אינם מצביעים על הגנת יתר או על רגישות לנשירה מוגברת, דלילות או התקרחות. הגורמים הקשורים לתופעות אלה הינם לרוב אותם גורמים המשפיעים על זקיקי השערה, על מערכת ההזנה והתמיכה באזור זקיק השיער.

  האם תוכלי לשקם את השיער הדליל שלך?

  לא בכל מקרה. הדבר תלוי בעיקר בסיבות שהובילו לירידה באיכות השיער שהובילה עם הזמן לנשירה מוגברת ולתופעת הדלילות המתרחבת. היה וסיבות אלה קשורות בנושאים בריאותיים חשוב מאד שתתייעצי עם רופא מומחה. בדיקות דם, בדיקות הורמונאליות, בדיקות בלוטת תריס ועוד יכולות לשפוך אור על אותן סיבות שהובילו לדלילות המתפשטת.
  במצבים בהם מצאת שאין סיבה הקשורה לבריאותך, חשוב שתדעי שישנו פתרון פורץ דרך בתחום שיקום השיער והצמחה מחודשת של שיער טבעי. הפתרון הינו מכשיר ביתי שם “הריג’ן”, בו תשתמשי כמה דקות ביום בנוחות הבית. 4 מנגנוני טיפול יופעלו בכל פעם שתפעילי את המכשיר. מנגנונים אלה פועלים על סביבת שורשי השיער והקרקפת כך שפעולת הזנת השורשים, זרימת הדם אל שורשי השיער, אספקת החמצן וחומרי ההזנה תואץ. וכשפעולות אלה מתרחשות מדי יום, סביבת המחייה של השיער מתחדשת, משתפרת ומובילה לצמיחה מחודשת של שיער טבעי ועיבוי השיער הקיים.

  פגישת אבחון אחת ותדעי את מצבך, אם ניתן לשפר אותו ועד כמה השיפור יהיה משמעותי.

  כדי לדעת את מצבך הנוכחי, את איכות השיער שלך כיום – עוביו, חוזקו וצפיפותו. ובכדי לדעת באם תוכלי לסייע לו בתהליך שיקומו, את מוזמנת לאבחון בחברת “דימדיקו טכנולוגיות רפואיות”. אבחון חינם, בו תיבחן הקרקפת שלך ומצב השיער שלך. רק בתום האבחון תוכלי לדעת באם מכשיר ההריג’ן יכול לסייע לך בעיבוי השיער הקיים ובעידוד הצמיחה המחודשת של השיער הטבעי שלך.

  חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא button.png

   כל שעלייך לעשות הוא להשאיר את פרטייך ונציגת החברה תחזור אלייך לתאום תור לאבחון – ללא עלות. משך האבחון – כ45 דקות ובסופו תוכלי לראות, לדעת ולהבין בדיוק מהו מצב השיער שלך ואיך או אם ניתן לשפר את עוביו וכמותו בכ30% לפחות (באופן מצטבר) בתוך כמה חודשי שימוש במכשיר.

   Share: