בעידן של היום, שמאופיין בישיבה ממושכת רוב שעות היממה, כמעט כולנו נחווה בשלב מסוים כאבי גב שעשויים לפגום באיכות החיים שלנו באופן משמעותי. אחת מדרכי הטיפול ה”קלות” היא כמובן לבלוע כדורים שיקלו באופן מהיר ורגעי על הכאבים, אבל אם נמאס לכם להכניס כימיקלים מיותרים לגוף, יש עוד כמה דרכים טבעיות וקלות שיסייעו לכם להקל על כאבי הגב המציקים הללו.

מדרכים רגעיות ומיידיות ועד פתרונות שיטפלו בבעיה מהשורש, 6 הדרכים הבאות יעזרו לכם להקל על כאבי הגב ולחזור במהרה לשגרה נטולת כאבים >>1. פעילות גופנית וביצוע תרגילים – כשכואב לנו הגב הדבר הראשון שאנחנו רוצים לעשות זה לקפוץ למיטה ולהישאר בה עד יעבור זעם, אבל למעשה הדרך הנכונה להקל על הכאבים היא באמצעות פעילות גופנית נכונה ומאוזנת. זה יכול להיות הליכה מהירה, שחיה או יוגה. רצוי להתייעץ עם מאמן או פיזיותרפיסט כדי להתאים את הפעילות הגופנית לכאבים – אבל בכל מקרה, בילוי במיטה הוא מאוד לא מומלץ, ואף יכול להחמיר את המצב!

2. לאכול נכון – לפעמים מפתיע כמה התזונה שלנו משפיעה באופן עמוק על הגוף ועל הכאבים שאנחנו מרגישים. גם בכאבי גב אפשר לטפל באמצעות תזונה נכונה יותר. אם כאבי הגב שלכם הם כרוניים ואתם לא מוצאים מזור לכאבים או סיבה קונקרטית, יכול להיות שהיא חבויה בתזונה שלכם; כדאי לשלב בתפריט היומי מאכלים כמו פירות יער, ירקות כתומים, דגים שומניים ועלים ירוקים. כל אלו עשירים בויטמינים, מגנזיום ובאומגה 3 המסייעים לשרירים ולכאבים.

3. שיר של אש וקרח – אחת מדרכי הקסם הקלאסיות להקלה מיידית על הכאבים היא שימוש בחום וקור. נסו להצמיד לאזור הכואב קרח, כעשרים דקות בכל פעם במשך מספר ימים. כעבור כמה ימים עברו לטמפרטורה חמה, והניחו מגבת חמה על האזור הכואב או מלאו אמבטיה חמה. השימוש בחום וקור מסייע להקלה על הכאבים, הרגעת השרירים, המרצת הדם ומניעת דלקות.

4. עיסוי – אחת הדרכים המהנות יותר להקל על כאבי גב היא באמצעות עיסוי מקצועי. מעסה מקצועי ידע לגעת בנקודות הנכונות, להקל על הכאבים בעזרת טכניקות מגע ולהעניק לכם קצת נחת ורוגע. חשוב לציין שיש לבחור במעסה מנוסה ומקצועי שיודע להתמודד עם כאבי גב, שכן מעסה חובבן עשוי לגרום יותר נזק מתועלת ולגעת בחוליות בצורה חודרנית ומזיקה.

5. שינה טובה – אמנם קשה לישון עם כאבי גב חזקים, אך שינה בתנוחה טובה יכולה לסייע להקל על הכאבים, בעוד שינה בתנוחה לא נכונה עשויה להחמיר, למנוע מכם שינה ולהפוך את המצב למתסכל במיוחד. התנוחה הטובה ביותר היא שינה על הצד, כאשר בין הברכיים יש להכניס כרית (זאת כדי לוודא שעמוד השדרה נמצא בתנוחתו הטבעית וכך למנוע עומס מיותר על הגב). ניתן גם לישון על הגב ולהניח כרית מתחת לברכיים.

6. אפוסתרפיה – אם אתם רוצים לטפל באופן ישיר בכאבים ובמקור שלהם, שקלו לבחור בדרך שתסייע לכאבים לא רק באופן רגעי – אלא באופן עמוק, ממש מהשורש. אחת הדרכים לעשות זאת היא אפוסתרפיה, פיתוח ישראלי ייחודי. הטיפול הרפואי אפוסתרפיה מבוסס על מערכת הליכה (נעליים ייחודיות) מותאמת אישית, שמאפשרת לגוף ללמוד איך להפעיל את השרירים בצורה נכונה, כך שיתמכו בגב ויאפשרו חלוקת עומסים נכונה. השימוש בטכנולוגיה מאפשרת לתקן את הליקויים הקיימים, ללמד דפוסי תנועה נכונים, להקל על הכאבים ולטפל במקור הבעיה, במקום רק בסימפטומים שלה.


אפוסתרפיה


ההתאמה למערכת ההליכה נעשית במעבדת הליכה מקצועית, העושה שימוש באלפי חיישנים לאיתור אזורי הרגישות ואפיון מקור הכאב, ומאפשרת לפיזיותרפיסטים המומחים המנהלים את הבדיקה להתאים את המערכת בצורה אישית ופרטנית. לאחר התאמת המערכת, מתאימים הפיזיותרפיסטים תכנית טיפול ושיקום הכוללת תרגול יומי שאורך בדרך-כלל כמה דקות, באמצעות נעילת המערכת המיוחדת והליכה בבית או במשרד. את התוצאות רואים תוך זמן קצר!


אם אתם מעוניינים להיפטר מהכאבים אחת ולתמיד ולחזור לתפקוד מלא, השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

    השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

    Share: