האופי המיוחד של השכונה, שאין שני לו בכל תל אביב, הפסטורליות, החינוך המצוין, השדרה הירוקה, בתי האוכל השיקים שנפתחים בשכונה חדשות לבקרים והאווירה הקהילתית הופכים את שכונת ביצרון שבמזרח העיר למקום המגורים המושלם למשפחות של תל אביב


מאת: מערכת VOOOM


קודם כל קהילה

“כבר חייכת לשכן שלך היום?”, שואל שלט, הניצב בין שני בתים ברחובות הוותיקים של שכונת ביצרון. יש שלטים רבים כאלה, שהוצבו בין הבתים ופונים אל התושבים והעוברים והשבים בפניה אישית רבת חן ונימוס, שקשה להישאר אדישים כלפיה.
מעבר לחיוך העולה על השפתיים ולשיפור במצב הרוח, השלטים הנעימים הללו מבטאים, אולי יותר מכל את הקסם של השכונה הזאת, שנושקת לשדרות ההשכלה  ומהווה אי של שלווה בלב העיר הגדולה ובית חם ומחבק לקהילה אמיתית – כמו של פעם.


מרגישים בבית

במשך שנים “הסתתרה” השכונה השקטה והצנועה בין דרך השלום לדרך יצחק שדה ושמרה על אופייה ושלוותה ללא הפרעתם של הבולדוזרים והמנופים, שפעלו ללא הרף בשאר חלקי העיר. בשנים האחרונות, כשעתודות הקרקע לבנייה הולכות ומצטמצמות במרכז תל אביב ומחירי הנדל”ן במגמת עלייה מתמדת, החלו עוד ועוד משפחות צעירות לגלות את שכונות מזרח העיר שמעבר לנתיבי איילון, והביקוש למגורים בהן רק הולך וגובר.
בשקט-בשקט ובלי הרבה כותרות, אספו משפחות צעירות ואיכותיות רבות את מטלטליהן, עזבו את דירותיהם השכורות הישנות במרכז העיר או בפריפריה – ועברו את נתיבי איילון לכיוון מזרח, אל שכונת ביצרון הקסומה ויצרו לעצמם קהילה ייחודית, עם חיי קהילה עשירים ואיכות חיים שקשה למצוא היום בגוש דן והכל, בלי לוותר על הקרבה לעיר הגדולה ומרכזי התעסוקה, התרבות והפנאי שלה.  הם נשבו בקסמיה של הקהילה ושל השכונה והתאהבו בביצרון אהבה עזה.

“זה היה מוזר מאוד בהתחלה”, סיפרה למגזין ‘טיים אאוט’ התל אביבי העיתונאית עינת פישביין, אשר בחרה לעבור אל השכונה ממרכז העיר לפני כ-15 שנה ומצאה בה את ביתה. “הייתי בהיריון עם הבת הגדולה שלי ולא הייתי בזוגיות, וברור שאפשר לגדל ילדים בעיר אבל השכונה פה נתנה לי משהו. עברתי לפה ומיד נהייתי עטופה בשכונה הזאת. אני מרגישה כאן בבית כמו שלא הרגשתי מאז הילדות, אני לא מוכנה לזוז מכאן”.

מיקום מעולה

בשנים האחרונות הפכה ביצרון ליעד מועדף על משפחות שחיפשו סביבת מגורים עם איכות חיים גבוהה וקרוב להכל. מיקומה של השכונה מצוין: מכיוון מערב היא קרובה מרחק דקות הליכה או רכיבה על אופניים מן המרכז ההומה והשוקק של תל-אביב ומקניוני עזריאלי, TLV Fashion mall, מתחם שרונה ועוד. גשר יהודית,  שצפוי להיפתח בעתיד הקרוב, יקצר עוד יותר את המרחק אל עברם השני של נתיבי איילון ויהפוך את ביצרון הלכה למעשה לחלק אינטגרלי ממרכז העיר.

מכיוון מזרח, השכונה צמודה לגבעתיים וקרובה מאוד לתיאטרון גבעתיים, לקניון גבעתיים ולאזורי הבילוי והפנאי בעיר. השכונה נהנית מנגישות קלה במיוחד לכל צירי התנועה המרכזיים: נתיבי איילון, יגאל אלון ודרך מנחם בגין ממערב, דרך משה דיין ממזרח, יצחק שדה מדרום ודרך השלום מצפון. תחנת הרכבת עזריאלי ממוקמת במרחק הליכה קצר מהשכונה והתחבורה הציבורית באזור נגישה מאוד. הקו האדום של הרכבת הקלה קרוב מאוד לשכונה ועתיד לעבור מערבית לה ולנוע במקביל לנתיבי איילון. הקו צפוי להתחיל לפעול בשנת 2021, ממש מעבר לפינה…ההשכלה: הלב הפועם

השכונה, על בתיה הדו-קומתיים, שזורה בסמטאות ומשעולים ציוריים הטובלים בירוק, המקנים לה אותנטיות כפרית שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר בעיר. את השכונה חוצה לאורכה שדרת ההשכלה הנעימה, שהיא הלב האורבני התוסס של ביצרון. השדרה, המוצלת היטב בשפע של עצים ירוקים, מציעה לתושבים שבילים להולכי רגל ולאופניים, מדשאות, מתקני ספורט ופנאי ואפילו פארק לכלבים. לאורכה של השדרה, כפרחים בשדה אביבי, פזורים שפע של בתי קפה, מסעדות וחנויות. בשכונה ארבעה גני ילדים משגשגים ובית הספר “בלוך”  שנחשב לאחד הטובים בתל אביב. עיריית תל-אביב משקיעה גם היא משאבים עצומים בפיתוחה של השכונה ובהפיכתה למרכז אורבני צעיר ועכשווי, הפונה בעיקר למשפחות מבוססות המחפשות סביבת מגורים מושלמת לגדל בה את ילדיהם.*ההדמיה להתרשמות בלבד ואינה מחייבת את החברה


המיטב בתל אביב, מגדל המגורים של קבוצת תדהר וקבוצת מבנה, הוא הסנונית הראשונה בתנופת הפיתוח והבנייה בשכונה ונמצא היום בשלבי בנייה מתקדמים מאוד המגדל בן 27 הקומות מכיל 170 דירות מעוצבות ומרווחות בנות 3-5 חדרים ונושק לגינה רחבת ידיים.

80% מהדירות במגדל נרכשו מוקדם מהצפוי וכעת נותרו  דירות ופנטהאוזים בודדים במחיר התחלתי של 3.2 מיליון שקלים.

מי שמסייר בשכונה, סביר שייתקל בשלט שישאל אותם אם כבר חייך לשכן שלו היום – ויחייך. זה הקסם של ביצרון..  

רוצה להצטרף לאנשים שכבר גילו את ביצרון ולהנות מאיזור מתפתח וייחודי?

    השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

     

    המידע המובא להלן הינו מידע כללי בלבד לצרכי שיווק, אינו מהווה הצהרה ו/או התחייבות ו/או ייעוץ של קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או כלכלי ו/או אחר. העושה שימוש במידע זה, עושה זאת על אחריותו בלבד. כל התכנים הכלולים בעמוד זה, אין בהם משום המלצה או חוות דעת, ולא נועדו לספק אלא מידע כללי ושיווקי ואמצעי התרשמות בלבד. קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה אינם ולא יהיו אחראיים למידע המובא להלן ו/או לנכונותו. בכל מקרה, העושה שימוש במידע ו/או המקבל החלטותיו על סמך המידע, עושה זאת על אחריותו בלבד, והוא מוותר על כל דרישה ו/או טענה ו/או תביעה כלפי קבוצת תדהר וכל מי מטעמה ו/או איזה מהחברות הקשורות אליה, בכל הקשור והכרוך בהסתמכות על המידע בחוברת זאת. ט.ל.ח.

    Share: