רף כניסה אטרקטיבי על שטח קרקע מבין האחרונים שעוד נותרו בבעלות פרטית לטובת בניה של שטחי מסחר ובילוי, בעיר הנמצאת בצמיחה מטורפת, וכל זה, לפני שינוי ייעוד הקרקע. 7 סיבות שבזכותן פרויקט טופ סנטר של MSN ייזום ושיווק נדל״ן הוא הזדמנות השקעה מטורפת.


מאת: מערכת VOOOM


לכל ההזדמנויות בעולם הזה יש דבר אחד במשותף: הן מופיעות פתאום, לפעמים לרגע אחד קצרצר, לפעמים למעט יותר זמן, אבל אז – בום! חלון ההזדמנויות נסגר. ומי שלא הספיק לפעול – מפסיד.

זה בדיוק המצב עם פארק העסקים והבילוי טופ סנטר, המתוכנן להיבנות בראש העין  (בכפוף לאישור הרשויות), כשהוא משווק בבלעדיות על ידי חברת MSN ייזום ושיווק נדל״ן ובהובלתו של מי אם לא מנהל רשות מקרקעי ישראל לשעבר, מר בנצי ליברמן – מומחה לתהליכי תכנון ובניה, המשמש כראש המנהלת שהוקמה לקידום הפרויקט. מדובר בתכנון פרויקט עצום ממדים, שיכלול חללים פתוחים למשרדים, הייטק, תעסוקה, מסחר בילוי ופנאי – כל זאת בטבורו של אחד מאזורי הביקוש החמים ביותר כיום בישראל לנדל”ן מסחרי.


עפ”י חוו”ד מקצועית, ההשקעה בטופ סנטר בשלב כה ראשוני, היא הזדמנות נדירה גם למשקיעים שאינם טייקוני נדל”ן. אחרי הכל רובנו לא יכולים עדיין לעמוד ברף השקעה של מיליוני שקלים.

אז למה זו הזדמנות נדירה? קבלו את כל הסיבות:

1. עיר בצמיחה מטורפת
ראש העין מושכת אליה בשנים האחרונות עוד ועוד תושבים איכותיים, שזיהו את המיקום המעולה של העיר. ואת פוטנציאל הצמיחה שקיים בה. בראש העין חיים כיום כ-50 אלף תושבים, אולם מספר זה צפוי לזנק לכ-120 אלף תושבים בתוך שלוש שנים בלבד. בעיר נבנו ונבנים פרויקטים ענקיים ושאפתניים כמו נצבא סיטי ומכרזים במסגרת התוכנית הממשלתית “מחיר למשתכן” – הכול כדי לספק את הביקוש העצום למגורים. אלא שכתוצאה מכך צפוי להיווצר פער בין היצע המגורים בעיר לבין היצע התעסוקה, המסחר הבילוי והפנאי. פארק טופ סנטר, שמתוכנן להשתרע על פני כ-50 דונמים ויכלול שטחי משרדים, מסחר, אחסון, חנויות ומוקדי בילוי,  צפוי לתת מענה מצוין לחוסר הזה.

2. מיקום מעולה
המיקום המתוכנן לבניית הפרויקט הינו מיקום פנטסטי, צמוד דופן למתחם העסקים לב הארץ בראש העין וסמוך לעורקי התחבורה האזוריים – כביש 5 וכביש 6, שמחברים את ראש העין לגוש דן. הוסיפו לכך את הרכבת הקלה, שצפויה להיבנות בראש העין – וקיבלתם עיר מרושתת ומחוברת שתהווה מוקד משיכה גם לבעלי עסקים ממרכז הארץ.

3. חברת ניהול של מקצוענים
לפרויקט הוקמה חברה מנהלת בראשותו של בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל לשעבר. מטרתה של החברה המנהלת היא טיפול, קידום וייעול תהליכים לצורך אישור תכנית לשינוי ייעוד המקרקעין מ”חקלאי” לייעוד אשר יאפשר בנייה וכן, כל הנדרש במסגרת הקמתו של המתחם, צמצום בלוחות הזמנים והתנהלות נכונה ומקצועית מול הרוכשים. חברת הניהול מתוגמלת על בסיס הצלחה ועמידה ביעדים, כך שנוצר כאן מצב של Win-Win מול היזמים והרוכשים.

4. תמיכה מבית
ראש העין, כבר אמרנו, היא עיר בצמיחה מטורפת שמשוועת למרכזי תעסוקה, משרדים, מסחר ובילוי חדשים. עיריית ראש העין, נחשפה לתכנית הפרויקט והביעה את תמיכתה בצורך להקמת פארק העסקים טופ סנטר, בפגישה שערכו היזמים עם נציגי מחלקת ההנדסה בעיריה הוסכם על קידום התוכנית תוך עבודה משותפת מול המחלקות הרלוונטיות בעירייה.5. רף כניסה אטרקטיבי
הקרקע בפארק טופ סנטר בשלב שלפני שינוי ייעוד מחקלאי לתעשייה ומסחר, מה שמייצר רף כניסה אטרקטיבי במיוחד למשקיעים – החל מ-259 אלף שקל ל-100 מ”ר קרקע. סכום שצפוי לייצר עליית ערך נהדרת, לאחר שינוי ייעוד הקרקע. נזכיר כדוגמא את מתחם ה 1,000 בראשל”צ אשר עבר לאחרונה תהליך דומה של שינוי ייעוד הקרקע מחקלאי למסחרי ובכך זיכה את משקיעיו בעליית ערך מדהימה שנמצאת עדיין במגמת עליה.

6. פוטנציאל הרווח
טופ סנטר יהווה מרכז עסקים ובילוי למטרות משרדים, תעסוקה ומסחר, שנחשבים לשימושים הרבה יותר מבוקשים ויקרים מחקלאות שכבר הולכת ונעלמת מאזורים עירוניים. כל משקיע שייכנס למיזם כבר עכשיו, עוד לפני השינוי, צפוי ליהנות ממחיר כניסה נמוך יחסית ומפוטנציאל רווח משמעותי לאחר שינוי הייעוד. משקיעים שיהססו עכשיו עלולים לפספס את ההזדמנות להיכנס לפרויקט במחיר כניסה נמוך או להיתקל בעתיד ברף כניסה גבוה הרבה יותר.

בנצי ליברמן מנהל רשות מקרקעי ישראל לשעבר ומי שכבר פועל לקידום התכנון וילווה את הפרויקט מול רשויות התכנון התייחס לעניין הקרקע: “אין לי ספק שמדובר בפוטנציאל גדול לעיר ולמשקיעים בפרויקט”. תחת ליברמן פועלת נבחרת של מקצוענים, הכוללת אדריכלים,מתכננים ויועצים בתחומי ההנדסה. כל זאת, תוך התמקדות במיקסום זכויות הבנייה בפרויקט, צמצום לוחות הזמנים הגשה והפקדת תוכניות בעירייה.

המשקיעים אמנם מצטרפים לטופ סנטר כבר בשלב התחלתי, אבל החברה המנהלת תפעל ותשקיע את מירב המאמצים כדי לחסוך להם את כל כאבי הראש, הבלגן וההתעסקות הכרוכים בקידום פרויקט בסדר גודל כזה. מרגע ההשקעה, כל משקיע יוכל להתרווח ולעקוב בשלווה ובבטחה אחר עבודתה של החברה המנהלת שתייעל את התהליך ותקדם את התוצאה בכך שתהיה אחראית לתכנון, לקידום, לביצוע ולהשלמה של כל שלבי הפרויקט, נתון שבישראל מקבל משמעות חשובה אף יותר מאחר וידוע שתהליכי התכנון והבירוקרטיה כאן לא פשוטים.ליברמן: “טופ סנטר הוא פוטנציאל להצלחה בקנה מידה ישראלי, כאשר המטרה היא בין היתר לייצר פתרונות תעסוקה זמינים ונגישים לא רק לתושבי ראש העין עצמה, אלא לתושבי האזור כולו”.
כ -30%-40% מהשטח מתכוננים בשלב זה לייעוד משרדים, וכל השאר לטובת חללים פתוחים למסחר ותעסוקה, בילוי ופנאי, בכפוף לאישור הרשויות. בנוסף, התכנון יציע פתרונות אחסון ולוגיסטיקה גם ליבואנים שהולכים ונדחקים בהדרגה ממרכזי הערים, כולל רמפות על פני חמש קומות שיובילו את המשאיות ממש עד פתחי הכניסה. וישמש גם מתחם בילוי אחרי שעות העסקים כמו שקורה בערים שכנות כדוגמת יכין סנטר בפתח תקווה. כשהתכנון יאושר מדובר במתחם עם המון עוצמה, שצפוי ליהנות מביקוש אדיר.

7. קרקע בבעלות פרטית
חשוב שתדעו – פארק טופ סנטר עתיד להיבנות על שטח בבעלות פרטית והינו אחד השטחים האחרונים בראש העין שגודלו כ 50 דונם וממוקם צמוד דופן למתחם העסקים לב הארץ. במילים פשוטות, לא יהיו עוד הזדמנויות כאלו.

לסיכום, הזדמנות חד פעמית להשקעת נדל”ן מנצחת במיקום חם עם תמיכה מהעירייה וצפי לרווח של כ-500,000 ש”ח. 

רוצה להצטרף למשקיעים שכבר הבטיחו את מקומם בפרויקט? השאר את פרטיך ונציג יחזור אליך

    השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

    *הקרקע אינה זמינה לבנייה

    Share: